Deklaracja Dostępności
Deklaracja dostępności
Informacje ogólne
Przedszkole Integracyjne nr 5 w Świdniku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie deklaracji dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://pi5.e-swidnik.pl
I. Data publikacji oraz aktualizacjia strony internetowej przedszkola
Data publikacji strony internetowej: 2020-02-20
Data ostatniego przeglądu i istotnej aktualizacji dostępności strony internetowej: 2025-01-15
II. Data sporządzenia i aktualizacji deklaracji oraz metoda oceny dostępności cyfrowej
1. Deklarację sporządzono: 2020-02-20
2. Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2025-01-15
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
III. Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
1) na stronie internetowej znajdują się pliki multimedialne nieprzystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Multimedia do 2025-01-15 mogą nie posiadać napisów dla osób niedowidzących. Od 2025-01-15 zdjęcia i grafiki mają dodany tekst alternatywny;
2) na stronie znajduje się wiele plików do pobrania. Nie wszystkie pliki są w pełni dostępne. Może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do zdjęć, tabel, wykresów i grafik. Część dokumentów umieszczona jest w formie skanów;
3) Część zamieszczonych na stronie publikacji w formie plików PDF i DOC nie są dostępne cyfrowo w całości. Część dokumentów PDF może być opublikowana bez warstwy tekstowej. Dotyczy przede wszystkim skanów podpisanych decyzji. W miarę możliwości będziemy to poprawiać oraz dokładać starań, by nowe dokumenty zostały zamieszczone w poprawnej formie.
4) W części filmów nie ma napisów.
5) Część pól formularza konatktowego ma etykiety nie powiązane z polami. W razie problemu można konatktować się z placówką, w sposób opisany w części V. "Informacja na temat procedury".
IV. Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest pani Dyrektor Kinga Sobiesiak, email: pi5@oswiata.e-swidnik.pl, tel. 793847066.Tą samą drogą (meilową: pi5@oswiata.e-swidnik.pl, i smsem 793 847 066) można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności można składać również na adres: dostepnosc@e-swidnik.pl. lub przez formularz kontaktowy znajdujący się w zakładce "Kontakt"
V. Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo:
1) zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
2) zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
3) wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
1) imię i nazwisko
2) dane kontaktowe ( numer telefonu, e - mail) osoby zgłaszającej,
2) wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie ( dokładny adres strony internetowej , na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść),
3) wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby najwygodniejszy).
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
VI. Skargi i odwołania
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
VII. Dostępność architektoniczna
Przedszkole Integracyjne nr 5 znajduje się przy ulicy generała Józefa Hallera 11, kod pocztowy 21-040 Świdnik. Najbliższe przystanki komunikacji miejskiej (autobusy nr 5, 35, 55) znajdują się przy: ulicy Kosynierów II, Kosynierów I, Armii Krajowej od siedziby przedszkola.
Do budynku można dostać się ciągiem pieszym od strony ulicy Kosynierów, ulicy Hallera i od ulicy Wincentego Witosa.
Główne wejście do budynku znajduje się od strony północnej, od ulicy generała Józefa Hallera. Boczne wejście znajduje się od strony wschodniej od parkingu, od ulicy Wincentego Witosa.
Od strony wschodniej znajduje się parking, wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Przy parkingu oraz przy głównym wejściu do przedszkola znajdują się stojaki na rowery. Na teren przedszkola wchodzi się przez furtkę. Do budynku prowadzą trzy schody. Na schodach zamontowana jest poręcz. Domofon z kodem dostępu dla osób uprawnionych do drzwi, znajduje się po prawej stronie drzwi. Dla interesantów i osób nieuprawnionych obok domofonu jest usytuowany dzwonek do sekretariatu przedszkola. Dla osób poruszających na wózkach dostępna jest pochylnia, która usytuowana jest od zachodniej strony budynku przedszkola, od ulicy generała Józefa Hallera. Pochylnia ma odpowiedni kąt i szerokość, wyposażona w obustronne poręcze. Strefa wejścia do budynku ma zapewnioną przestrzeń manewrową i brak jest na niej progów stopni.
Od strony południowej budynku znajduje się ogród przedszkolny ogrodzony, wyposażony w sprzęt sportowo-rekreacyjny, huśtawkę dla dzieci z niepełnosprawnością na wózku. Z tej samej strony znajduje się patio.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
VIII. Dodatkowe informacje dla osób z niepełnosprawnościami -
Strona www i skróty klawiszowe
Kontrast tekstu do tła – materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących.
Na stronie umiejscowiono menu zawierające pomocne opcje:
1) wersja kontrastowa
2) powiększanie i pomniejszanie czcionki
3) zmiana rozmiaru strony
W całym serwisie włączony jest tzw. fokus, czyli domyślne oznaczenie aktywnego linka czy pola formularza. Fokus przemieszcza się po wszystkich widocznych elementach aktywnych strony w logicznej kolejności – klawisz TAB.
Przeglądarki internetowe za pomocą skrótów klawiaturowych lub odpowiednich ustawień umożliwiają powiększenie serwisu. Jest to szczególnie pomocne dla osób z wadą wzroku. Serwis nie jest wyposażony w skróty klawiaturowe, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi ( np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Główne skróty klawiaturowe dotyczące poruszania się po strony internetowej:
- Tab - przeniesienie do kolejnego elementu na stronie
- Shift + Tab - przeniesienie do poprzedniego elementu na stronie
- PgUp przewinięcie strony w górę
- PgDn - przewinięcie strony w dół
- Ctrl + "+" - powiększenie całej zawartości strony
- Ctrl + "-" - pomniejszenie całej zawartości strony
- Ctrl + "0" - przywrócenie normalnego rozmiaru całej zawartości strony
- Home - przejście na górę strony
- End - przejście na dół strony